Fotogalerie

Cihlová podlaha - broušení a impregnace

Na fotografiích je vidět celkový průběh renovace cihlové podlahy v lisovně vinného sklepa. Podlaha byla ve velmi špatném stavu. Pouhé vyčištění by nestačilo. Bylo nutné sáhnout k brusné technice. Finální povrchovou úpravu zajistila nezvýrazňující impregnace na bázi fluoropolymerů WEISS FS MARMOR.

Dr. Schutz ESD Systém - renovace vodivých podlah

Těchto několik fotografií ukazuje možnost kompletní renovace vodivých podlah. Díky Dr. Schutz ESD Systému je možné nejenom významně vylepšit vodivé vlastnosti podlahového systému, ale vrátit nebo změnit podlaze její optický vzhled.

Impregnace mramorové a žulové dlažby ve sprchových koutech

Kamenné povrchy jsou velmi krásné, ale každý kámen je porézní a bez správné a dlouhodobé impregnace je náročné udržet jeho bezvadný optický vzhled. V tomto případě bylo navíc potřeba aplikovat protiskluznou impregnaci do sprchových koutů.

Renovace vinylové podlahy dle receptu DemaServis

Pokud je jakákoliv vinylová podlaha vystavena silnému mechanickému zatížení, je jen otázka času, kdy dojde k poškození výrobní PUR-úpravy povrchu a následnému silnému špinění. V našem případě byla podlaha stará necelé 2 roky a už delší dobu byla ve velmi neutěšeném stavu. Více si můžete prohlédnout v tomto videu.

PU Design a PU Color - barevná grafika na podlaze

Pro barvení podlah, barevnou grafiku a různý barevný design používáme systém Dr. Schutz PU Color. Podle grafického výkresu rozkreslíme vše na podlahu a pomocí techniky šablon nebo hotové grafiky vytvoříme na podlaze vše, co nám tento systém umožňuje. Tato zakázka byla realizovaná v jedné škole a děti dostaly podlahy, na kterých si můžou hrát.

Carpetlife - čištění koberců a odstraňování skvrn

Carpetlife - metoda čištění koberců suchým přírodním granulátem od Dr. Schutz - zvládá nejenom celoplošné čištění koberců, ale také odstranění skvrn, které vznikají běžným provozem. Po našem čištění Carpetlife je koberec jako nový a skvrny jsou pryč. 

Žulová dlažba - penetrace a protiskluzná impregnace Finalit

Na tomto hotelu byl hned po pokládce velký problém s kluzností povrchu žulové dlažby. Na místě změřené hodnoty koeficientu smykového tření byly 0,23! Díky naší technologii  penetrace Finalit Nr. 21 a protiskluzné impregnace Finalit Nr. 25 Premium impregnace se podařilo upravit povrch kamene na hodnoty, které odpovídají horní hranici normy. Děti už se tady teď nesklouznou :-) 

Keramická dlažba - vzorové čištění extrémního znečištění

V této továrně jsme prováděli vzorek čištění silně mastnotami a sazemi znečištění keramické dlažby. Díky velmi silným speciálním čističům se všechno povedlo zvládnout a šatny a sociální zázení zaměstnanců bylo opět hygienicky čisté.

Čištění, leštění a impregnace mramorové dlažby

Na těchto asi 20 let starých mramorových dlaždicích byla silná vrstva různých samoleštících disperzí (tzv. polišů), která už se samovolně na některých místech odlupovala a byla celá zažloutlá. Provedli jsme kompletní chemické odstranění starých nátěrů, poté čtyři kroky mokrého broušení a leštění až do zrnitosti 3000 a na závěr se kámen hloubkově naimpregnoval produktem Finalit Nr. 20 Horká impregnace a zaleštil.

Oprava špatně aplikovaného PU nátěru na linoleum

Když dva dělají totéž, tak to nikdy není totéž. Tady v tomto objektu se PU nátěry našim předchůdcům nepovedly. Příprava podkladu byla provedena špatně a původní polymerní vosky nebyly dobře chemicky odstraněny = nátěr špatně přilnul. Museli jsme pomocí diamantových padů původní nátěry odbrousit nejprve nasucho, pak ještě namokro. Vše muselo dolů až na surové linoleum. Pak jsme teprve mohli aplikovat nové nátěry PU ochranná vrstva.

PU Color - barevná renovace podlah

Někdy již renovace povrchu podlahy transparentním nátěrem nestačí a nebo chce klient změnu. V tomto případě to bylo obojí. Linoleum bylo naleptáno provozem v kuchyňce a zákazník chtěl zároveň něco nového. Povrch podlahy jsme vyčistili, připravili a poté byla aplikována barva Dr. Schutz PU Color, čipsy a krycí vrchní lak PU Anticolor. 

PVC Intarzie - čištění povrchu a aplikace PU nátěru

Renovace a sanace povrchu elastických PVC podlah musí být provedena zavčas. Záleží na kvalitě výrobní úpravy povrchu a především na zatížení v konkrétním objektu. Zde bylo vše podchyceno správně a po základním čištění a aplikaci nátěru PU ochranná vrstva vypadala podlaha zase krásně.

Žulová dlažba - hloubková penetrace a dlouhodobá impregnace

Na fotkách vidíte podlahu ze žulových dlažeb. Před impregnací se velmi špinila a její čištění bylo náročné, obtížné a neúčinné. Jako úprava povrchu byly použity vysoce kvalitní produkty značky Finalit. Nejprve zpevňující penetrace Finalit Nr. 21S Plnič pórů a poté hloubková dlouhodobá impregnace Finalit Nr. 20 Horká impregnace. Životnost systému je i na silně zatěžovaných plochách minimálně 5 let.

Carpetlife - čištění koberců suchým přírodním granulátem

Pro čištění koberců v restauracích a hotelích platí, že koberce musí být ihned po čištění připraven opět k používání. Není čas na dlouhé schnutí. Používáme proto metodu Dr. Schutz Carpetlife - čištění suchým přírodním granulátem. Po našem čištění může být koberec ihned používán. 

Dřevěná podlaha - doolejování povrchu v interiéru

Olejované dřevo v interiéru je nutné pravidelně doolejovávat. Doplnění olejů a vosků by mělo podle zatížení podlahy probíhat minimálně jednou až dvakrát za rok. Pro doolejování používáme techniku "Olejová lázeň" a vysoce kvalitní ošetřovací voskový olej euku refresher, který obsahuje včelí vosk a Carnauba vosk. Výsledek je silně vodoodpudivý povrch s protiskluznou hodnotou R10.

Venkovní dřevěná terasa - čištění a olejování

Venkovní dřevo je nutné na každou sezónu připravit tak, aby vydrželo nápor počasí a užívání. Důkladně vyčistit a hloubkově naolejovat. Dřevo se pak odmění dlouhou životností. Jako bonus navíc je u oleje Dr. Schutz Bangkirai olej jeho protiskluzná hodnota R10.

Renovace PVC podlahy

Na této zakázce bylo nutné nejprve dokonale odstranit starý opotřebený polymerní nátěr, který už byl silně zažloutnutý. Po základním čištění jsme teprve objevili původní barvu podlahy. Následný 2K-PU nátěr vrátil podlaze její původní vzhled.

Litá epoxidová podlaha - renovace povrchu nátěrem PU ochranná vrstva

Pracovní činností v této dílně byl povrch lité podlahy velmi silně znečištěn, byl opotřebovaný a nacházely se na něm viditelně ohraničená místa po původně postavených strojích. Základním čištěním, jemným přebroušením povrchu a aplikací nátěru PU ochranná vrstva se povedlo vše uvést do původního stavu.

Dětské dopravní hřiště - výroba grafiky Dr. Schutz PU Color

Na těchto obrázcích vidíte stručný výřez práce při výrobě grafiky na elastické podlaze. Od počátečního rozkreslení projektu, po přípravu a olepení šablon, aplikace barev Dr. Schutz PU Color a závěrečného protiskluzného nátěru PU ochranná vrstva Antislip (R 10). Celková plocha hřiště je skoro 1 100 m2. 

Dřevěná podlaha – doolejování povrchu

Olejované dřevo v interiéru je nutné pravidelně doolejovávat. Doplnění olejů a vosků by mělo podle zatížení podlahy probíhat minimálně jednou až dvakrát za rok. Pro doolejování používáme techniku "Olejová lázeň" a vysoce kvalitní ošetřovací voskový olej euku refresher, který obsahuje včelí vosk a Carnauba vosk. Výsledek je silně vodoodpudivý povrch s protiskluznou hodnotou R10.